1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-04, 09:58   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Nie jestem lekarzem, ani znawca tematu ale moge napisac jak ja to widze

Przerzuty napewno powoduja rozne dolegliwosci, ale te zdaja sie byc bolowe.
Jak wiesz chorych w tym stadium leczy sie objawowo, czeka sie na objaw danego przerzutu ale sie ich nie szuka, czesto nikt nie jest w stanie powiedziec ile tych przerzutow bylo...

Pluca sa odpowiedzialne za natlenienie organizmu, znaczy krwi ktoras dostarcza ja do poszczegolnych narzadow, i mysle ze ieprawidlowa ich praca powoduje ogolne oslabienie.

Wiemy tez ze ilosc i rodzaj lekow podawanych w tej chorobie wplywa na organizm, kazdy ma jakies skutki uboczne.

Chemioterapia, radioterapia jest wyniszczajaca nie tylko tego paskudnego raka, niszczy rowniez inne narzady, i w tym ostatnim czasie gdy ogolny stan jest zly, wychodzi wlasnie oslabienie/wyniszczenie innych organow, wiemy ze szpik, nerki, naczynia krwionosne ulegaja znacznemu obciazeniu podczas chemioterapi.


Tak napisalem, nie bierz tego z punktu medycznego, bo mi daleko do medyka :)
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-18, 07:35   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Przyjmij wyrazy wspolczucia, lacze sie z Wami w smutku i modlitwie.

My wszyscy myslimy ze jestesmy na to gotowi ale na to nie da sie chyba przygotowac.

Duzo sily zycze, pocieszajace jest to ze nie cierpiala, a teraz jest juz w lepszym swiecie gdzie nie ma cierpienia.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-14, 14:50   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Radioterapia rowniez jest obciazajaca dla organizmu, moj Tesc po naswietlaniu takze wiecej spal.

Ponadto kazdy pobyt w szpitalu jest dolujacy, kazdy chce jak najszybciej do domu.

Niestety musisz byc swiadoma ze choróbsko postepuje a Mama dzielnie walczy i moze potrzebowac wiecej snu, a jak spi to odpoczywa.

Pozdrawiam
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-02, 09:45   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Jak Mama po naswietlaniu?, trzymam kciuki aby pomogly, byc moze zmiejsza dawke sterydow i Mama troche zacznie sie ruszac.

Nie masz mozliwosci zaopiekowania sie Mama u siebie w domu, zawsze latwiej ogarnac opiekie nad mama i dziecmi gdy jestescie w jednym miejscu.

Pozdrawiam Serdecznie
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-26, 18:34   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Lilalou,

Piszesz miesiac....

U nas tydzien sprawil ze Tesc przestal jesc, a reszta potoczyla sie z godziny na godzine.
Z czlowieka robiacego wszystko przy sobie, lacznie z odgrzewaniem obiadow, zmywaniu po sobie ostatni tydzien byl decydujacy, i choroba postepowala w zawrotnym tempie.

A zadecydowaly praktycznie dni... a wlasciwie godziny...

To nie choroba, to potwor ktory zamieszkal w ciele naszych chorych, przebiegla bestia ktora karmi sie z chorym i w momencie kiedy jest silna aby zabic zaprzestaje karmic swojego zywiciela, ginac razem z nim.

Niestety z mojego doswiadczenia wiem ze kiedy chory sie polozy do lozka to chyba juz z niego nie wychodzi, tak bylo u nas, mam nadzieje ze to nie zasada, ale widze tu na forum ze dopoki chory robi przy sobie jakos sie kreci w momencie zalegniecia w lozku tylko slabnie...

Pozdrawiam i zycze sily.
Oby tylko naswietlenia doszly do skutku i pomogly Mamie.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-25, 12:42   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Witaj

U nas naswietlanie trwalo 5 dni, po pieciu dniach wypis do domu i opieka HD.
Generalnie jezeli w szpitalu obowiazuje taka zasada 30/rok, to brzmi to okropnie, czyli ktos kto cierpi poltora miesiaca ostatnie pol jest skazany sam na siebie.

Proponuje to sprawdzic u dyrekcj lub w NFZ bo to oni refunduja leczenie.

Ogolnie HD zapewni mamie pomoc i zabezpieczy was p. bolowo, przepisze leki wzmacniajace serducho, oslony zoladka, leki sterydowe... niestety ktos przy mamie bedzie musial byc, osoba przy przerzutach do mozgu nie powinna zostawac same przynajmniej w pozniejszym stadium.

Ile guzow ma Mama w OUN?, u nas udalo sie wywalczc operacyjne usuniecie pojedynczego przerzutu, tylko trzeba spelnic wiele warunkow wzgledem kondycji chorego.

Pozdrawiam i zycze aby przerzuty wyniosly sie calkowicie z glowy Mamy.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-22, 10:01   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
I oby takich dni bylo jeszcze mnostwo przed wami.
Sercem i myslmi ciesze sie z Wami, serducho sie raduje z Toba.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-11, 13:30   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Lilalou

Co u Was jak Mama sie czuje?

Widzialem ze napisalas ze od dzis przestaja Mame nawadniac kroplowkami, przykre to, ale taka kolej rzeczy, u nas nawet nie zaczeli tak zaczol postepowac, z chwili na chwile sie zaczelo koncowe starcie...

Postaraj sie byc przy Mamie, wez moze dzien lub dwa urlopu, ona wie ze przy niej jestes, i mow do niej, ona slyszy do konca, ja jak sie rano witalem z Tesciem o 8 rano to jeszcze udalo mu sie zmienic wyraz twarzym czyli slyszal moje slowa... a 8.45 odszedl... dlatego wiem ze prawda jest ze chory slyszy do samego konca.

Pozdrawiam Was serdecznie i duzo sily zycze
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 13:31   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Wlasnie tak jest, mozg daje niepotrzebne sygnaly.

Tesc jak siadalem u niego w pokoju na krzesle i "mowilem jak tam dziadek, usiade pogadam troche z Toba, odpowiadal pewnie poloz sie, polez troche przy mnie" gdzie na krzesle???
A po 10 minutach mowil idzkaj do dzieci co tak siedzisz na tym krzesle.

Takze naprawde roznych rzeczy mozna sie spodziewac, mozg to najwazniejszy organ czlowieka a guzy uciskaja powoduja obrzek.

Jak to wytlumaczyla mi pielegniarka HD moze dojsc do takiej sytuacji iz mozg wysle sygnal nie oddychaj... i Tesc odejdzie w minute... mimo ze calkiem w formie bedzie.

Nie mniej zadnych wyrzutow, nic zlego nie zrobilas, niczego nie zaniechalas, lekarze podejmuja rozne decyzje czasem sie z nimi nie zgadzamy ale tak naprawde oni wiedza czy podajac jakis lek zaszkodzabardziej niz pomoga.

Mi HD powiedzialo, chorych w tym stadium nie ratujemy (nie reanimujemy, nie intubujemy) bo to nie ma sensu, malo tego u nas nawet kroplowki wzmacniajacej nie podano jak mi powiedzieli nie ma sensu wzmacniac czlowieka ktory cierpi tylko po to aby pomeczyl sie kilka dni dluzej - I ja sie z nimi niestety zgadzam w 100%, po dwoch ostatnich dobach Tescia ciesze sie ze z nimi o to nie walczylem bo dzis pewnie mialbym ogromny zal do samego siebie.

Jeszcze raz napisze nie powinny dreczyc Ciebie zadne wyrzuty, w tej chwili jak najwiecej czasu spedzasz przy Mamie a ona wie ze nie jest sama, ze ma Ciebie i rodzine, czuje sie bezpieczna, i o to wlasnie chodzi.

Pozdrawiam Was cieplo.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 11:54   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Witaj,

Niestety przy przerzutach do mozgu roznie Mama moze dziwnosci robic.
Ja Tescia przynosilem z toalety na rekach bo sily starczalo mu tylko w jedna strone a mozg uparcie mowil ze chce siku, gdy siadal na toalete to ani kropli nie zrobil.

Tez raz mowil ze boli, raz chyba nie a czasami nawet niewiedzial.
Wydaje sie ze niestety zmiany w mozgu postepuja.

Zapytaj lekarza, nam kazali zwiekszyc ilosc podawanych sterydow przeciwobrzekowych... ale Mama jest pod stala opieka lekarza takze mysle ze jezeli bylaby taka potrzeba to by zwiekszyli...

U mamy Latarni rowniez byl problem z oddaniem stolca, mozg mowil ze chce a lewatywa nie pomogla.

Trzymaj sie i badz jak najwiecej z mama.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-01, 18:50   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Niestety Marzena ma racje, dobra forma znika bardzo szybko.
U nas szybko zbyt szybko to poszlo...

Gdy gad atakuje mozg niestety jes juz bardzo silny i swiadomy wygranej, u nas kolejny przerzut byl do biodra lub nerki, tam bolalo...

W piatek jeszcze forma byla w miare, a w sobote juz morfina i odmowa przyjecia lekow, Niedziela rano Tesc odszedl, ja bylem gotow o ile mozna byc gotowym na odejscie kumpla.

Musisz byc silna, Mama ma dobra opieke i wiedz ze tam maja srodki i mozliwosci aby zapobiedz bolowi i cierpieniu.

Mow do Niej, nam tez mowili ze chorzy maja doskonaly sluch i slysza, a lekarz Ci powie kiedy pora sie pozegnac, ja dostalem 6 dawek morfiny, HD powiedzialo ze wystarczy a jak zostanie to moze dawka lub dwie, zostaly dwie...

Ich doswiadczenie to doswiadczenie a Wasza nadzieja i sila walki to podstawa.

Trzymaj sie
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-01, 10:29   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Badz przy Mamie,
O opieke przeciwbolowa zadbalas, Mama nie odczowa bolu a to jest najwazniejsze.

To czy jest swiadoma caly czas tego nie wiesz, napewno ma przeblyski swiadomosci, moj Tesc tez tak mial, czasem patrzyl jakby nie poznawal a za chwile mowil do mnie po imieniu.

Potwornie ciezka jest choroba bliskich nam ludzi.
Duzo sily wam zycze, Tobie i Mamie i calej rodzinie.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-29, 09:32   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Dziwna ta sytuacja....

U nas pielegniarka z HD powiedziala ze nie robia nic co moglo by wydluzyc cierpienie chorego.

Tesc w ostatniej dobie niechcial/nie mial sily polknac tabletek i nikt z nas go do tego nie zmuszal.
Odszedl praktycznie w ciagu doby, ale od tygodnia nic nie jadl, pil forticare na wzmocnienie, lecz nikt zadnych kroplowek wzmacniajacych nie podawal bo czemu to by mialo sluzyc...

Idz do lekarza dyzurnego i zapytaj.
Z Twojego opisu potwierdzona zostala slusznosc Mojej decyzji o pozostawieniu Tescia w domu do samego konca w duzej mierze zapewne dzieki zabezpieczeniu przeciwbolowym ze strony HD.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-26, 10:02   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Twojej Mamie juz nic nie szkodzi, nie zmuszaj jej do zjadania tych tabletek.

Moj Tesc tez ich juz nie chcial jesc, i ciesze sie ze go nie zmuszalem, po wypluciu tabletek polozylem go na lozku, potem juz tylko slabl.

Pielegniarka z HD podpowiedziala aby nie naciskac na przyjmowanie lekow gdyz nie wiele one juz pomoga.

Dopoki Mama chce je brac podawaj, jezeli nie chce to nie zmuszaj.

Zycze wam duzo takich dni jak dzis kiedy Mama w dobrej formie, wiec tylko ze sytuacja w tym stadium zmienia sie z godziny na godzine.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Marcin J

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-22, 09:23   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Witaj

Hospicium to instytucja w ktorej pracuja ludzie o ogromnym sercu i doswiadczeniu.
Idz do nich i powiedz co sie dzieje, nie zostawiaja ludzi w cierpieniu.

Niewiem juz sam czy to my mielismy tyle szczescia ze telefonowano do nas po kilku dniach, a po pogorszeniu stanu Tescia wizyta nastapila tego samego dnia!!!

Probuj, nie odpuszczaj, mysle ze jezeli nawet maja duzo pacjetow znajda chwile na wizyte u Was.

Trzymaj sie, musimy byc dzielni w chorobie naszych bliskich
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group